Kruche ciasteczka reniferki


Dziś przepis idealny do zaangażowania dzieci do pomocy przy jego zrobieniu. Urocze kruche ciasteczka reniferki robi się niezwykle szybko i prosto, nawet małe rączki poradzą sobie z nim doskonale, a przy tym będzie dużo zabawy, radości i wspólnie spędzonych chwil, które zostaną w pamięci na całe życie. 

Ciastka będą idealnym świątecznym prezentem (gwarantuję efekt: „Oooooo… jakie słodkie”), można obdarować nimi rodzinę, znajomych w pracy, a dzieci mogą je zanieść do szkoły lub przedszkola. Idealnie sprawdzą się też jako ozdoba świąteczna na choince.  

Wypróbujcie i pochwalcie się jak Wam wyszły te urocze i pyszne ciasteczka. 

 

Przepis pochodzi ze strony Moje wypieki, jeśli chodzi o słodkości to Dorota nie ma sobie równych! Polecam gorąco jej stronę, choć jako dietetyk – z umiarem oczywiście (wiadomo dlaczego 😉 ) 

 

Kruche ciasteczka reniferki

Składniki:

Ciasto*:

  • 180 g masła, zimnego
  • 200 g cukru pudru
  • 350 g mąki pszennej
  • 1 duże jajko
  • 1 żółtko
  • 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii lub nasionka z 1 laski wanilii
  • szczypta soli

*Ciasto można przygotować kilka dni wcześniej i przechowywać w lodówce, można także mrozić.

Dekoracja:

  • 50 g mlecznej lub gorzkiej czekolady roztopionej w kąpieli wodnej
  • czerwone groszki (najlepiej się sprawdzają Skitlles)
  • lukier lub czekolada do przyklejania nosków

Przygotowanie:

  1. Wszystkie składniki umieścić w misie, posiekać szybko nożem, krótko wyrobić, do połączenia. Ciasto owinąć folią spożywczą i schłodzić w lodówce przez 30 minut.
  2. Po schłodzeniu, odrywać kawałki ciasta i wałkować na grubość około 3 mm, podsypując delikatnie mąką. Wykrawać okrągłe kształty (np. za pomocą szklanki lub kubka). Układać na papierze do pieczenia zachowując nieduże odstępy.
  3. Piec w temperaturze 180ºC przez około 10 minut, do delikatnego zarumienienia. 
  4. Na ostudzone ciasteczka przy pomocy lukru lub czekolady przyklejać czerwone noski, udekorować za pomocą czekolady (wyciskanej z tutki papierowej, foliowego worka do dekoracji lub specjalnych pisaków) różki reniferka.

 

 

 

Smacznego!

***

Chcesz być na bieżąco, nie przegapić kolejnych wartościowych artykułów

oraz pysznych przepisów? Chcesz wiedzieć, co się u mnie dzieje?

Obserwuj mój Instagram, dołącz do mnie na Facebooku!

Zapraszam! 

 

 

7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *