O mnie

Postanowiłam założyć ten blog, ponieważ wiem, jak mylące i sprzeczne mogą być informacje ze świata związanego z odżywianiem, żywnością, zdrowym stylem życia. Wiele z nich jest spowodowane krążącymi w Internecie nonsensami, mitami na temat żywności, chwilowymi, modnymi dietami, które wydają się być wszędzie.

Dążę do tego, aby wiedza na temat żywienia, oparta na badaniach naukowych, była bardziej dostępna i łatwa do strawienia 🙂

Blog ma na celu dostarczenie zrozumiałych informacji o żywieniu, które są oparte na badaniach, a także do odkrywania wszystkich rzeczy związanych z żywnością, zdrowym stylem życia poprzez dzielenie się poradami i recepturami na zdrowy styl życia.

Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu poradnictwa żywieniowego i dietetycznego na SGGW oraz w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie.

Jednym z powodów, za który kocham pracę dietetyka jest to, iż mogę mieszać dwie moje pasje: nauczanie i żywienie! Ukończyłam również studia na Uniwersytecie Śląskim na kierunku filologia polska ze specjalnością nauczycielską, logopedyczną i dziennikarską. Chętnie biorę udział w szkoleniach grup, bo edukowanie w sprawach żywności i pomoc w kreowaniu zdrowych nawyków żywieniowych, które przełożą się na poprawę stylu życia, jest dla mnie priorytetem! Wierzę w tworzenie podejść dietetycznych, które pasują do indywidualnych priorytetów, okoliczności, przekonań i celów.

 

Jestem zdania, że możemy jeść prawie wszystko, jeśli tylko robimy to z umiarem, w ramach zdrowej i zbilansowanej diety. Ważne jest, aby mieć zdrowe relacje z jedzeniem. Cieszyć się równowagą, różnorodnością i umiarkowaniem, a nie demonizować konkretnych grup żywnościowych. Uważam, że „różnorodność jest przyprawą życia”

Ten blog jest odzwierciedleniem tego, kim jestem osobiście i zawodowo. I możesz mieć pewność, że będę pisać tylko o produktach i usługach, które naprawdę są tego warte. Strona „Dietetycznie mówiąc…” to nie tylko moja praca, ale przede wszystkim moja pasja, i chociaż poświęcam jej każdą wolną chwilę, to uwielbiam to i doceniam każdy komentarz, sugestię – utrzymuje mnie to w przekonaniu, że warto!

Uwielbiam podróżować, pochłaniam tonę książek, wolny czas spędzam leniuchując albo nieco bardziej aktywnie jeżdżąc konno, grając w golfa albo wdrapując się na ściankę wspinaczkową. Ciągle też staram się osiągnąć wyższy poziom w jeździe na rolkach niż tylko odpychanie się noga za nogą 😉

A przede wszystkim jestem dumną mamą małego urwisa i szczęśliwą żoną wspaniałego człowieka, który nieustannie mnie motywuje i wspiera w tym co robię!

Dziękuję, że jesteś ze mną i ufam, że moja strona będzie dla Ciebie pomocna!

Mam nadzieję, że Ci się spodoba!