Rola tarczycy w ciąży

Dlaczego zdrowie Twojej tarczycy ma znaczenie? I dlaczego jest istotne w okresie okołoporodowym (starania, ciąża, połóg)? DLACZEGO tarczyca jest tak ważna?

Poprzednie 4 artykuły na blogu odpowiadały na powyższe pytania. A w dzisiejszym poście, ostatnim z serii, odpowiem na pytanie jaką rolę spełnia tarczyca w ciąży.

🦋 Twoja tarczyca ma kluczowe znaczenie podczas ciąży 🤰🏻ponieważ reguluje produkcję hormonów tarczycy, trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4), które odgrywają istotną rolę w rozwoju mózgu 🧠 i układu nerwowego Twojego dziecka.

Niedoczynność tarczycy u niemowlaka wiąże się ze znacznie poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi niż u osoby dorosłej.

To są główne powody, dla których zawsze przypominam KAŻDEJ kobiecie przed poczęciem o badaniach tarczycy, niezależnie od stanu płodności.

Pamiętaj! Choroba tarczycy może wpływać na zdolność do zajścia w ciążę i samą ciążę, jednak może również, po rozwiązaniu, powodować poporodowe zapalenie tarczycy. Ważne jest, abyś po ciąży nadal uważnie monitorowała swoją tarczycę, aby upewnić się, że jesteś właściwie leczona.

Aby ułatwić zapamiętanie ogromnej roli, jaką tarczyca odgrywa podczas ciąży, stworzyłam infografikę z najważniejszymi informacjami w tym zakresie. 

Śmiało zapisujcie i dzielcie się wiedzą dalej!

***

Chcesz być na bieżąco, nie przegapić kolejnych wartościowych artykułów oraz pysznych przepisów?

 Chcesz wiedzieć, co się u mnie dzieje?

Obserwuj mój Instagram, dołącz do mnie na Facebooku!

Zapraszam! 

***

3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *